Wycieczka do chełmżyńskiej cukrowni
Napisane przez admin on 22-12-2016 11:16 | 307 czytań
Wycieczka do chełmżyńskiej cukrowniCukrownia w Chełmży została wybudowana w roku 1881. Pierwsza kampania odbyła się już w roku 1882. Zakład jest znaczącym odbiorcą buraków cukrowych w regionie Kujawsko-Pomorskim, a w 2008 cukrownia w Chełmży, jako pierwsza w Polsce rozpoczęła rafinację surowego cukru trzcinowego. Podczas jednej kampanii cukrowniczej fabryka produkuje około 80 tys. ton cukru przerabiając na dobę 6 000 ton buraków cukrowych.
Uczestnicy wycieczki poznali proces przerobu buraka na cukier. Podczas zwiedzania mieli także okazję porozmawiać z pracownikami produkcji, bezpieczeństwa czy kadr. Tematy rozmów dotyczyły zatrudnienia, przetwórstwa, bezpieczeństwa i certyfikatów jakości. Miłym akcentem, kończącym spotkanie był słodki poczęstunek oraz upominki.

zobacz zdjęcia - Wycieczka do chełmżyńskiej cukrowni..>>>