Wycieczka do Chełmna
Napisane przez admin on 13-06-2017 09:47 | 190 czytań
Wycieczka do ChełmnaSzczegółowych informacji na ich temat udzieliła nam pani przewodnik, Anna Grzeszna-Kozikowska. Dalej oprowadzała nas pani Joanna Szmytkowska, nauczycielka języka polskiego w Szkolnym Ośrodku Wychowawczym Nr 2 im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy, pasjonatka zabytków i historii Chełmna. Nasze zwiedzanie nie należało do typowych, bowiem pani Joanna przygotowała dla nas specjalne karty pracy związane z głównymi punktami naszej wyprawy, do których zaliczyć trzeba: kościół farny (zdecydowanie warto było wejść na wieżę – widoki zapierały dech w piersiach!), kościół św. Piotra i Pawła, zabytkowy cmentarz oraz średniowieczne zabudowania klasztorne Sióstr Miłosierdzia. Było, jak zwykle, świetnie. :)

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zobacz zdjęcia - Wycieczka do Chełmna...>>>