Ja nie widzę Ciebie,
Ty zobacz mnie

O włos od zwycięstwa
Napisane przez admin on 17-12-2018 16:07 | 385 czytań
O włos od zwycięstwaEliminacje, które miały wyłonić 3 najlepsze drużyny, odbyły się 30 listopada w siedzibie ośrodka. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. Na wstępie drużyny rozwiązywały test wiedzy o ekonomii społecznej. Kolejnym etapem było rozegranie drużynowo dwóch partii gry planszowej „Ekonomia społeczna”. O zakwalifikowaniu się do finału konkursu decydowała suma punktów zdobyta z testu oraz gry planszowej. Do ostatecznej rozgrywki zakwalifikowaliśmy się na I miejscu, i mieliśmy się w niej zmierzyć z reprezentacją Zespołu Szkół Technicznych – Technikum nr 4 w Toruniu oraz Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu.
Finał konkursu rozegrany został we wtorek, 11 grudnia, w siedzibie Spółdzielni Socjalnej „Kulturhauz” w Toruniu. Miał on formę gry miejskiej. Z przygotowaną wcześniej w szkole dokumentacją musieliśmy odwiedzić wszystkie instytucje niezbędne do zarejestrowania spółdzielni socjalnej. Byliśmy zatem klientami Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego, Pierwszego Urzędu Skarbowego, Urzędu Statystycznego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Ponadto w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej „TŁOK” dowiedzieliśmy się jak radzą sobie, funkcjonujące już od dawna w Polsce, spółdzielnie socjalne. Podczas finału ocenie podlegała przygotowana dokumentacja, opinie urzędników z poszczególnych placówek oraz punktacja za testy. Niestety nie udało się nam powtórzyć sukcesu z eliminacji i ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Niewielką ilością punktów wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Samochodowych z Torunia. Zwycięska drużyna, już w najbliższy poniedziałek, wyjedzie na dwudniową wizytę studyjną do Spółdzielni Socjalnej „Panato” do Wrocławia, podczas której uczestniczyć będzie w warsztatach w obszarze biznesu, marketingu i ekonomii społecznej. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci kart upominkowych do zrealizowania w sieci sklepów Empik.
Udział w konkursie był dla wszystkich ogromnym przeżyciem. Organizatorzy spisali się na medal dbając o zwrot kosztów dojazdu, przygotowanie posiłków, dyplomów czy nagród. Instytucje, które odwiedzaliśmy potraktowały nas niezwykle profesjonalnie. Wszystkim towarzyszył duch uczciwej rywalizacji i chociaż pozostaje niedosyt z zajęcia II miejsca cieszymy się z możliwości udziału w takim przedsięwzięciu.

Zobacz zdjęcia - O włos od zwycięstwa...>>>