Ja nie widzę Ciebie,
Ty zobacz mnie

„Naprzeciw Ty”
Napisane przez admin on 08-10-2019 09:17 | 156 czytań
„Naprzeciw Ty”- Znaczna część nas ukończyła szkołę, wydoroślała, udała się na studia, do pracy. Założyliśmy rodziny, płacimy rachunki, realizujemy własne cele. Ale jest coś, co łączy nas wszystkich, a jest nas niemało, bo sześćdziesiąt dwoje. To nasza szkolna scena. Na przestrzeni lat zmieniały się składy grających. Jedni odchodzili, następni przychodzili. Nie wszyscy się dobrze znamy, ale gdy wchodzimy na scenę – wszyscy się dobrze rozumiemy. (…) Na hasło – zagrajmy raz jeszcze, wróciliśmy jak na skrzydłach. Na całe godziny prób, choć czasu już znacznie mniej. Wróciliśmy przypomnieć sobie magię wszystkich tych wiosennych, jesiennych, zimowych wieczorów spędzanych na ciągłym powtarzaniu, doskonaleniu, wróciliśmy do tekstów pochowanych po kieszeniach kurtki, do gam śpiewanych nad ranem. Uczyliśmy się tutaj, że scena jest wyróżnieniem, przywilejem. Żąda od człowieka wiele, ale i wiele podarowuje. Tyle już razy podarowała nam satysfakcję nieporównywalną z niczym. Dziś wieczór podarowała nam Was Państwo. To Wy jesteście naprzeciw nas. Dziękujemy najpiękniej. My, po drugiej stronie, damy z siebie tyle, ile potrafimy

– tymi słowami, Jesica Walecka i Otylia Wiaderna, absolwentki szkoły, powitały publiczność licznie zgromadzoną w sali koncertowej Szkoły Muzycznej. Tegoroczny program, zatytułowany „Naprzeciw Ty” był występem jubileuszowym. Szkolna grupa teatralna działająca pod kierunkiem polonistki Moniki Danielskiej, przygotowała powtórkę ze swych najlepszych interpretacji scenicznych. Wśród nich m.in. „Tadeusz i Telimena”, dramatyczna scena z filmu „Closer” , humorystyczne „PS. I love you, czy „Pozory mylą” oraz wiele tekstów kabaretowych. W ciągu dziesięciu lat działalności, na scenie pojawiły się 62 osoby. Tego wieczoru wystąpiło 22 absolwentów, którzy wrócili do swojego liceum z różnych miejscowości, i dwóch uczniów szkoły. Wielu byłych członków grupy znalazło się na widowni, trzymając kciuki za swoich przyjaciół ze sceny.
Nieodłącznym elementem programów artystycznych grupy są występy wokalistów, którzy z wielkim wzruszeniem wrócili do swoich dawnych utworów i zaproponowali publiczności zupełnie nowe, wspominając wiele lat szkolnego koncertowania.
Dziesięć lat, to bardzo dużo czasu. W życiu dorastającego człowieka, to czas decydujący. Czas kształtowania charakteru, wrażliwości, poglądów. Obcowanie w tym czasie z literaturą, muzyką, intensywna praca w grupie, dążenie do wspólnego celu, konfrontacja z własnymi ograniczeniami i z tremą na scenie, pozostawia po sobie ślad w każdym uczestniku.
To był wieczór pełen emocji i wzruszeń, wspomnień i podziękowań. Szkolnym artystom pogratulował przewodniczący Rady Powiatu – Paweł Polikowski. Aktorzy i wokaliści odebrali też wiele gratulacji od publiczności, która długo oklaskiwała ich występy.

- Dziękujemy naszej wspaniałej, wiernej publiczności. Tyle wieczorów spędziliśmy z Państwem i tak hojnie nas Państwo obdarowywali swoim zaufaniem, swoimi brawami, swoim zachwytem. Nie moglibyśmy sobie wymarzyć lepszej widowni. Czekaliście Państwo na nasze programy, dopytywaliście o nie. Jest Państwa tak wielu! Kłaniamy się Państwu z wdzięcznością.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali. Którzy znosili przez dziesięć lat nasze wymagania scenograficzne i pomagali nam we wszystkim. Dźwigali meble, sprzęty, zwozili do szkolnej auli rusztowania, żebyśmy mogli zagrać „Romea i Julię z balkonu;) Za dobre słowo, które zawsze okazuje się być bezcenne, za wiarę w nas. Za drobne i większe przysługi. Za nagłośnienie, oświetlenie, zdjęcia, filmy, za poprawianie wszystkiego tysiące razy. Za otwieranie nam szkolnych pomieszczeń o dziwnych porach. Na swoje usprawiedliwienie mamy tylko tyle, że sami wymagamy od siebie równie dużo. Jakość jest dla nas niezmiernie ważna. Scenę darzymy wielkim szacunkiem. Nasza szkoła ma długą i bogatą historię i tradycję, nie tylko edukacyjną, ale też kulturalną. Dzięki Państwu stajemy się istotnym elementem tej tradycji. Dziękujemy!

Absolwenci szkoły: Otylia Wiaderna, Jesica Walecka, Julia Krężel, Ilona Romanowska, Alicja Łęgowska, Paulina Kick, Dagmara Chachowska, Łukasz Korda, Mateusz Kręciszewski, Adrian Lewandowski, Filip Grupa, Bartosz Kozieł, Jakub Kruk, Mateusz Siemieniecki, Łukasz Nowacki, Angelika Włodarska, Emilia Jagielska, Kornelia Siebert, Sandra Weber, Ewa Klicman, Jędrzej Urbański, Paweł Załęcki.
Uczniowie: Marcin Chojnacki, Mikołaj Karolewski.
Opiekun grupy: Monika Danielska

Zobacz zdjęcia - „Naprzeciw Ty”...>>>