Godło Polski
SZKOŁA
KADRA
PRZYJACIELE UCZNIA
KKZ

Polityka bezpieczeństwa ZSP w Chełmży
Oferta szkoły
2021/2022
Ja nie widzę Ciebie,
Ty zobacz mnie

Żyj zdrowo i ciesz się
każdą chwilą

Zawodowcy

Projekt Bezpieczeństwo

FILM PROMOCYJNYSYLWETKI ABSOLWENTÓW SZKOŁY
PROGRAM
NASI PARTNERZYLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
ERASMUS+ w Zespole Szkół w Chełmży
Napisane przez admin on 01-04-2016 14:01 | 2067 czytań
ERASMUS+  w Zespole Szkół w ChełmżyPodczas spotkania beneficjenci programu pod okiem fachowców, mieli możliwość przygotowywania zdrowych potraw, m.in. pierogów na bazie pokrzyw, majonezu wegańskiego, koktajli oraz produktów bogatych w kwasy omega3. Braliśmy również udział w zajęciach zumby i aerobicu. Dzięki uprzejmości prezesa Szpitala Powiatowego w Chełmży, pana Leszka Plucińskiego udostępniono nam salę konferencyjną, gdzie odbyły się zajęcia tematyczne dotyczące cukrzycy oraz użycia pomp insulinowych. Młodzież miała także możliwość sprawdzenia poziomu cukru we krwi. Wykład prowadziła dr Agnieszka Seklecka. Ważnym wydarzeniem było również szkolenie z pierwszej pomocy poprowadzone przez ratownika medycznego - mgr Krzysztofa Krajewskiego.
Kolejny dzień spędziliśmy w Toruniu, gdzie pod okiem przewodnika zwiedziliśmy najważniejsze miejsca związane z grodem Kopernika. Braliśmy również udział w wypieku pierników.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Leszkowi Polikowskiemu - właścicielowi piekarni "Tradycja" w Chełmży, który pokazał nam wypiek chleba metodą tradycyjną. Opowiedział o kultywowanej od pokoleń metodzie przygotowywania wszelkich wypieków oferowanych przez jego piekarnię, zaś na koniec wizyty poczęstował wszystkich pysznym chlebem i ptysiami.
Beneficjenci programu poznali różnorodność kulturową i geograficzną państw partnerskich. Dowiedzieli się o tradycjach i zwyczajach krajów biorących udział w projekcie. Dzięki temu uczyli się tolerancji i szacunku, a jednocześnie podnosili swoje umiejętności języka angielskiego.
W imieniu szkolnego koordynatora projektu, chciałabym serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się do działań projektowych:
Krystynie Soliwodzkiej, Beacie Szczechowskiej-Szarleji, Jackowi Murawskiemu, Katarzynie Szawczak, Agnieszce Piórkowskiej, Przemysławowi Piórkowskiemu, Jerzemu Golembiewskiemu, Sławomirowi Kłosińskiemu, Lucynie Słowińskiej, Magdalenie Całej, Monice Danielskiej.
Specjalne podziękowania składam na ręce Pana Przemysława Roszaka, który prowadził warsztaty kulinarne w naszej szkole.
Dziękuję Pani Kamili Beszczyńskiej za wspaniałe zajęcia z aerobicu i zumby, firmie Evitalia w Toruniu, Fundacji Zdrowego Życia w Toruniu oraz Tumskiej Przystani w Chełmży.


zobacz zdjęcia - ERASMUS+ w Zespole Szkół w Chełmży…>>>