1050-lecie Chrztu Polski
Dodane przez admin dnia Kwiecień 18 2016 14:15:23
autor: Ks. Dawid Gapiński

W sobotę 16 kwietnia br. na stadionie w Poznaniu odbyły się uroczystości związane z 1050 rocznicą Chrztu Polski. We wspólnym świętowaniu wzięła grupa młodzieży z Chełmży m.in. uczniowie naszej szkoły: Monika Łasińska, Klaudia Kawecka oraz Michał Schodowski. Młodzi ludzie z naszego miasta zostali wydelegowani, aby reprezentować diecezję toruńską. W trakcie uroczystości odbył się Korowód Świętych podczas którego przedstawiciele naszej młodzieży ukazali postać bł. ks. Stefana Wicentego Frelichowskiego.
Treść rozszerzona
Spotkaniu towarzyszyły występy znanych zespołów chrześcijańskich m.in. Siewcy Lednicy, Arka Noego. Uroczystości zakończyły się Mszą świętą, której przewodniczył kard. Pietro Parolina, legat papieski. Podczas Mszy miało miejsce niecodzienne wydarzenie, udzielenie sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrztu, bierzmowania oraz komunii świętej) dwóm młodym kobietom.
Dla naszej młodzieży udział w obchodach 1050-lecia Chrztu Polski to niezapomniane przeżycie, które pozostanie na długo w naszych sercach. Ponadto to wielki zaszczyt, że właśnie ludzie młodzi z Chełmży m.in. z naszego Zespołu Szkół zostali wyróżnieni spośród całej diecezji toruńskiej i wydelegowani do Poznania na uroczystości Jubileuszowe.