Wolontariuszki z Amnesty International w naszej szkole
Dodane przez admin dnia Kwiecień 22 2016 10:00:20
autor: Anna Borowicz - klasa I A

Każdy człowiek jest inny pod względem wyglądu czy charakteru, jednak wszyscy jesteśmy równi i mamy takie same prawa. Aby poszerzyć naszą świadomość wobec tego problemu, w szkole przeprowadzono warsztaty zorganizowane przez wolontariuszki Amnesty International - niezależną organizację międzynarodową walczącą o prawa człowieka na świecie. Warsztaty, w których wzięły udział klasy 1A i 1B, miały na celu ukazanie praw człowieka i równości.
Treść rozszerzona
Podczas zajęć mieliśmy okazję porozmawiać o problemach ludzi, którzy nie są akceptowani przez społeczeństwo. Studentki poprzez wiele atrakcyjnych zabaw pokazały, że nie można oceniać ludzi po aparycji czy orientacji seksualnej, a także to, iż powinniśmy spełniać własne marzenia, a nie czyjeś oczekiwania. Ważnym elementem spotkania było uświadomienie nam, jak reagować na prześladowanie innych i pomagać osobom prześladowanym.
Dzięki wolontariuszkom i ich prezentacji, staliśmy się bardziej świadomi problemów otaczających nas ludzi i również tego, że bycie odmiennym nie jest powodem do wstydu. Większość uczestników była zadowolona z zajęć i wyciągnęła wnioski z otrzymanej wiedzy.


zobacz zdjęcia - Wolontariuszki z Amnesty International w naszej szkole…>>>