SELFIE+ PROMUJ I INSPIRUJ
Dodane przez admin dnia Kwiecień 28 2016 10:06:17
autor: Irena Szydłowska

22 kwietnia w Warszawie, odbyło się spotkanie SElfie+ PROMUJ I INSPIRUJ!, w ramach którego każdy uczestnik miał możliwość wzięcia udziału w trzech szkoleniach tematycznych dotyczących promocji w projektach edukacyjnych:
Pierwsze z nich dotyczyło promowania projektów za pomocą narzędzi internetowych. Beneficjenci programu mieli okazję dowiedzieć się m.in. co i jakimi kanałami warto upowszechniać w projektach edukacyjnych. Była to również okazja do poznania przykładów i efektywnych sposobów promowania projektów z wykorzystaniem Internetu i telefonów komórkowych.
Treść rozszerzona
Drugie szkolenie dotyczyło zagadnień związanych z prawem autorskim, podczas którego zostały poruszone m.in. kwestie udostępniania rezultatów projektów edukacyjnych na otwartych licencjach.
Wszyscy uczestnicy wzięli również udział w warsztatach eTwinning, w czasie których zaprezentowana została platforma i praktyczne wykorzystanie jej narzędzi, nie tylko w realizacji projektów, ale także w poszukiwaniu partnerów i nawiązywaniu kontaktów. Przedstawiono również ofertę doskonalenia zawodowego, dostępną dla każdego zarejestrowanego w programie nauczyciela.
Podczas spotkania odbyła się także Gala rozdania Nagród Konkursu SElfie+ 2016. W ramach Konkursu zostatali wyłonieni laureaci w dwóch kategoriach: Local Leader Selfie+ oraz Mobility Project Selfie+