XVI Regionalny Dzień Sportu
Dodane przez admin dnia Czerwiec 08 2016 14:03:28
autor: Jerzy Gołembiewski

W dniu 03.06.2016 r. w Zespole Szkół w Chełmży odbył się XVI Regionalny Dzień Sportu. Wzięli w nim udział gimnazjaliści z Chełmży, Pluskowęs, Zespołu Szkół, CKU w Gronowie oraz uczniowie naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Marek Kuffel - Zastępca Burmistrza Miasta Chełmży, Jan Krajewski Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego oraz Sławomir Wierzbicki dyrektor Gimnazjum nr 1 w Chełmży.
Treść rozszerzona
Sportowe wydarzenie rozpoczęło się pokazem karate pod kierunkiem pana Sławomira Kłosińskiego nauczyciela wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Chełmży. Zaraz po nim uczniowie i nauczyciele wykonali układ podczas ćwiczeń aerobiku przy rytmicznej muzyce. Uczniowie mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności w następujących konkurencjach: skok w dal, piłka koszykowa i nożna. Dużym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja w skokach na skakance, wyciskanie sztangi i zawody na orbitreku oraz ergometrze wioślarskim.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zregenerowali swoje siły grochówką przygotowaną przez naszych uczniów pod kierunkiem pana Jacka Murawskiego. W czasie całej imprezy uczniowie mogli także degustować „zdrową żywność”, co licznie czynili.
zobacz zdjęcia - XVI Regionalny Dzień Sportu...>>>