„Szkoła otwarta"
Dodane przez admin dnia Listopad 02 2016 16:02:12
autor: Róża Kowalska

20 października 2016 roku gościliśmy w naszej szkole młodzież klasy I LO z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 2 w Bydgoszczy im. Gen. Stanisława Maczka. Uczniowie przybyli pod opieką pań: Joanny Szmytkowskiej, Krystyny Bieniek i Agaty Wilczewskiej. Wizyta stanowiła kontynuację współpracy nawiązanej w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu „Szkoła otwarta". Nasi goście zostali przywitani przez panią Katarzynę Komakowską, dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, a także organizatorki projektu: Różę Kowalską i Beatę Szczechowską-Szarleję, wraz z przedstawicielami uczniów klas: I tżh, II a i II b.
Treść rozszerzona
Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Goście mieli szansę poznać naszą szkołę, jej historię, tradycje, sławnych absolwentów. W ramach promocji czytelnictwa zapoznaliśmy się z Chłopami Władysław Reymonta – nie tylko fragmentami powieści, ale też jej ekranizacją, co wykorzystaliśmy później do wspólnych gier i zabaw edukacyjnych. Nie mogło też zabraknąć krótkiej lekcji języka migowego, dzięki której nauczyliśmy się m.in. przedstawiania się. Potem zwiedzaliśmy miasto oraz Katedrę p.w. Trójcy Świętej, po której oprowadził nas pan Krzysztof Waśkowski, zapoznając z wyjątkowymi faktami z jej dziejów.
Możemy z przyjemnością stwierdzić, że kluczowy cel naszego spotkania – integracja uczniów obu szkół – został bez wątpienia osiągnięty.

Do zobaczenia wkrótce!zobacz zdjęcia - „Szkoła otwarta"...>>>