Pierwszoklasiści LO odnoszą sukcesy
Dodane przez admin dnia Listopad 07 2016 15:55:16
autor: Zofia Wojtalik

Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży zaprosiły naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursie „II kujawsko-pomorskie podróże historyczne: wiek X-XV. Konkurs plastyczny dla szkół Miasta Torunia i powiatu toruńskiego”. Tegoroczna edycja odbywała się pod patronatem Prezydenta Torunia Pana Michała Zalewskiego oraz Starosty Toruńskiego Mirosława Graczyka.
Treść rozszerzona
Udział w konkursie wzięły trzy uczennice klasy I Sp: Natalia Dormowicz, Justyna Kalitowska, Magdalena Pleskot. Lista laureatów konkursu została ogłoszona 20 października 2016 r. Jedną z nich została Magdalena Pleskot. Jej praca plastyczna pt.: Kościół pw. Świętej Trójcy w Chełmży zajęła pierwsze miejsce. Magdalena, kiedy dowiedziała się o zajęciu pierwszego miejsca, podzieliła się refleksją dlaczego podjęła decyzję wzięcia udziału w tym konkursie:

Uczęszczam do pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego w Chełmży. Jednym z moich zainteresowań jest rysowanie. Nie jest to moje główne hobby. Tworzenie rysunków daje mi wiele radości i satysfakcji. Staram się doskonalić swoją umiejętność poprzez ćwiczenie i wprowadzanie nowych technik. Ostatnio odkryłam wykonywanie prac węglem i pastelami, co bardzo mi się spodobało. Zgłaszając się do konkursu miałam już pomysł na temat. Chciałam pokazać charakterystyczną dla miasta Chełmży średniowieczną budowlę. Ucieszyła mnie wiadomość, że moja praca znalazła uznanie i spodobała się jury konkursu.

Wręczenie nagród odbyło się w Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu w dniu 28 października 2016 r. Jedną z atrakcji było zwiedzanie podziemi zamku, oraz pokonkursowa wystawa prac, którą będzie można oglądać do 9 grudnia 2016 r. Będzie ona również udostępniona do zwiedzania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Prejsa w Chełmży w dniach 15 – grudnia 2016 – 31 stycznia 2017 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania wystawy.


zobacz zdjęcia - Pierwszoklasiści LO odnoszą sukcesy...>>>