Sukcesy plastyczne uczennic LO
Dodane przez admin dnia Listopad 10 2017 11:00:34
autor: Zofia Wojtalik

Już po raz drugi uczennice naszej szkoły odniosły sukcesy w konkursie plastycznym „III kujawsko-pomorskie podróże historyczne: wiek X-XV. Konkurs plastyczny dla szkół Miasta Torunia i powiatu toruńskiego”. Został on zorganizowany przez Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliana Prejsa w Chełmży pod patronatem Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego oraz Starosty Toruńskiego Mirosława Graczyka.
Treść rozszerzona
Magdalena Pleskot z klasy II Sp LO zdobyła II miejsce za pracę pt. „Ruiny Zamku Krzyżackiego w Toruniu”, a Marcelina Jędrych z klasy I Sp LO, III miejsce za pracę pt. „Średniowieczna dama dworu”.
Wręczenie nagród odbyło się w Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu 27 października 2017 r. Pokonkursową wystawę prac, będzie można oglądać już wkrótce w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Prejsa w Chełmży. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania wystawy.
O konkursie dowiedziałam się dużo wcześniej niż został oficjalnie ogłoszony, ale to nie zmienia faktu, że nie miałam pomysłu na pracę. Kiedy otrzymałam wyniki ucieszyłam się, a jednocześnie zmotywowałam by za rok starać się o wyższe miejsce – komentuje rozstrzygnięcie rywalizacji Marcelina Jędrych z I Sp.

Rysowanie jest moją pasją i jednym z głównych zainteresowań. Staram się poświęcać jak najwięcej czasu by móc rozwijać to, czego się już nauczyłam oraz doświadczać nowych rzeczy. W życiu ważne jest by mieć coś, co sprawia radość, przy czym możemy się zrelaksować, a za razem nie marnujemy cennego czasu. To daje mi rysowanie i malowanie na płótnie. Zamykam się w małej „bańce”, tylko ja i to, co zaraz przeleję na papier – podkreśla uczennica.