Projekt „Szkoła otwarta”
Dodane przez admin dnia Maj 04 2018 09:30:43
autor: Róża Kowalska

W marcu i kwietniu odbyły się dwa spotkania młodzieży z ZSP w Chełmży oraz zaprzyjaźnionego OSW Nr 2 im. gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy.
Spotkanie marcowe odbyło się w Chełmży. W jego trakcie mieliśmy okazję zapoznać się z historią naszego miasta, którego początki sięgają aż do pierwszej połowy XIII wieku. Obejrzeliśmy też film pt. „Wzgórze nad miastem” w reżyserii Marcia Łaukajtysa, na podstawie powieści Kazimierza Trybulskiego o takim samym tytule. W role historycznych postaci średniowiecznej Chełmży wcielili się m.in. mieszkańcy miasta.
Treść rozszerzona
Na drugie spotkanie – kwietniowe – udaliśmy się do Bydgoszczy, w ramach projektu „Legendaria” realizowanego przez Dom Legend Bydgoszczy. Pisarz, dziennikarz, a zarazem dyrektor kreatywny Domu Legend, Tadeusz Oszubski, opowiedział nam o warsztacie pracy pisarza oraz o znaczeniu legend w życiu społeczności lokalnej. Autor zaprezentował nam również swój dorobek twórczy. Podczas zajęć integracyjnych rozwiązywaliśmy zadania nawiązujące do bydgoskich legend, opracowane przez Panią Joannę Szmytkowską.
Oba spotkania przebiegły, jak zwykle, w bardzo przyjaznej atmosferze.

Do zobaczenia wkrótce!Zobacz zdjęcia - Projekt „Szkoła otwarta”...>>>