Dla bezdomnych zwierząt
Dodane przez admin dnia Listopad 04 2019 16:23:10
autor: Monika Danielska

Dziś (30.10.2019r.) dziewczyny z klasy 1FSP wraz z wychowawczynią – Moniką Danielską, wybrały się na szczególny spacer po mieście. Uczennice zabrały ze sobą wykonane przez siebie budki dla bezdomnych kotów, które umieściły w różnych ukrytych jego punktach. Budki zostały wykonane z połączenia pojemników styropianowych, tektury i folii, zgodnie ze wskazaniami fundacji, zajmującymi się podobną działalnością.
Treść rozszerzona
W środku każdej budki powstało wygodne legowisko, by wolnożyjący kot mógł przetrwać w nim zimę. Na wypadek, gdyby budka została znaleziona, na każdej z nich została umieszczona informacja o jej przeznaczeniu i prośba o uszanowanie naszego działania na rzecz zwierząt. Dziewczyny z 1FSP włączyły się również w szkolną zbiórkę żywności dla toruńskiego schroniska.
Wolnożyjące koty są elementem krajobrazu każdego miasta. Dokarmia je wielu dobrych ludzi, ale – niestety – doświadczają również ludzkiego okrucieństwa. Tymczasem są niezwykle pożyteczne. Dzięki ich pobytowi w miastach zmniejsza się ilość gryzoni.
Bardzo więc Was prosimy o szanowanie bezdomnych kotów i ewentualną pomoc im w razie potrzeby! Ważne jest, by nie przepędzać ich, gdy próbują się ukryć przed mrozem, by w miarę możliwości je dokarmiać i sprawdzać, czy nie uciekają przed zimnem pod maski naszych samochodów. Uderzenie dłonią w maskę przed odpaleniem silnika może kota przepłoszyć i tym samym uratować mu życie.


Zobacz zdjęcia - Dla bezdomnych zwierząt...>>>