Wizyta na Politechnice Łódzkiej...
Dodane przez admin dnia Marzec 08 2016 21:25:23
autor: Krystyna Soliwodzka

Rankiem 2.03.2016 grupa licealistów z naszej szkoły pod czujnym okiem pani wicedyrektor, Krystyny Soliwodzkiej i nauczyciela matematyki, pana Przemysława Piórkowskiego wyruszyła z wizytą w kierunku Politechniki Łódzkiej. Po bardzo ciepłym powitaniu przez pana dr. hab. inż. Łukasza Kaczmarka - Prodziekana Wydziału Mechanicznego rozpoczęliśmy zwiedzanie FABRYKI INŻYNIERÓW - XXI WIEKU.
Treść rozszerzona
Nowoczesny Wydział Mechaniczny, a w szczególności „Fabryka inżynierów”, gdzie prowadzone są badania nad m.in grafenem oraz powłokami do protez biodrowych, jest miejscem, na którym studiują ludzie z pasją. Uczestniczyliśmy również w bardzo ciekawych zajęciach z kreatywnego myślenia oraz mieliśmy okazję podziwiać wehikuł czasu - samochód na baterie słoneczne, skonstruowany przez studentów tego wydziału.
Następnie zostaliśmy zaproszeni przez pana doc. dr. inż. Stanisława Brzezińskiego -Prodziekana Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, który przy wyśmienitym poczęstunku bardzo ciekawie opowiadał nam o „słodkim wydziale”- Cukrownictwie, którego pierwszym dziekanem był specjalista w dziedzinie cukrownictwa, profesor Politechniki Łódzkiej - Stanisław Zagrodzki, były wieloletni dyrektor Cukrowni Chełmża.
Na wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności najbardziej spodobał się nam wirtualny symulator cukrowni. Jest to program, w którym studenci mogą analizować procesy produkcji cukru, ustawiać parametry różnych urządzeń i badać, w jaki sposób wprowadzone parametry wpływają na proces technologiczny podczas produkcji.
Celem wizyty była popularyzacja nauk ścisłych oraz kształcenia na kierunkach technicznych wśród uzdolnionej młodzieży naszego liceum.
Politechnika Łódzka wywarła na nas ogromne wrażenie.


zobacz zdjęcia - Wizyta na Politechnice Łódzkiej…>>>